Svaz minerálních vod se ohradil

Svaz minerálních vod se ohradil proti informacím ministerstva zemědělství, které prý zdůvodňuje stále pokračující zdražování pitné vody pro spotřebitele i cenou balených vod a dokonce nabádá spotřebitele, aby omezovali spotřebu balených vod. „Proti takové argumentaci a demagogickému doporučení ze strany ministerstvo zemědělství se výrobci minerálních vod sdružení ve Svazu minerálních vod ostře ohrazují a požadují veřejnou omluvu,“ uvedla předsedkyně Svazu minerálních vod Jana Ježková.

„Není přípustné, aby ústřední orgán státní správy k ospravedlnění své činnosti ve vztahu k jednomu podnikatelskému sektoru znevýhodňoval jiný produkční sektor tím, že bude zcela nepokrytě a bez jakéhokoliv ekonomického a logického zdůvodnění upřednostňovat výrobce kohoutkové vody,“ řekla Ježková.
Motivace ministerstvo zemědělství je zřejmá. Skrýt další výrazné zdražení pitné vody pro spotřebitele, na němž se v rámci svých rozhodovacích pravomocí podílí a které dopadá především na chudší rodiny, za nesmyslnou srovnávací antireklamu na úkor výrobců balených vod. „Místo vysvětlování spotřebiteli proč cena vody z vodovodu stoupla o třetinu a zda nemají vodárenské společnosti neopodstatněné zisky, jsou demagogicky srovnávány naprosto odlišné produkty a to kvalitní balené podzemní vody (přírodní minerální vody, pramenité a kojenecké vody) určené k zajištění pitného režimu a kohoutková voda určená jako služba obyvatelstvu především k mytí, vaření a praní. Nechce se nám věřit, že ministerstvo zemědělství chce vnutit spotřebiteli takovéto zdůvodnění zvýšení ceny vodného a stočného a považuje našeho spotřebitele za hloupého,“ sdělila Ježková. .
“Odvracení pozornosti od zdražení pitné vody pro domácnosti způsobem, které vyplývá z materiálu ministerstva zemědělství, je nekorektní a vůbec nerespektuje závazek řádného a spravedlivého zacházení s podnikatelskými subjekty. Postup ministerstva zemědělství lze kvalifikovat i jako nekalosoutěžní jednání, neboť zasahuje do svobodné hospodářské soutěže způsobem, který má zjednat výhodu soukromým vodárenským společnostem na úkor výrobců balených vod,“ zhodnotila situaci Ježková. .
Navíc se ministerstvo zemědělství dopouští záměrné manipulace, když shrnuje všechny balené vody do jedné kategorie, míní Ježková. „Mezi balenými vodami je třeba rozlišovat, zda se jedná o balené vody minerální, které jsou svou kvalitou a složením nesrovnatelné s pitnou vodou a poskytují spotřebitelům jiný produkt s odlišnými funkčními vlastnostmi, nebo zda se jedná o balení pitné vody do lahví,“ řekla.
„Podpora vybraných sektorů podnikání na úkor jiných ústřednímu orgánu státní správy zcela jistě nepřísluší,“ uzavřela prohlášení za Svaz minerálních vod Ježková .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *