Svaz obchodu podporuje přijetí zákona o elektronické evidenci tržeb

Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR ČR) dlouhodobě podporuje přijetí zákona o Elektronické evidenci tržeb. Již od počátku příprav tohoto zákona komunikoval SOCR ČR s ministerstvem financí a podílel se na pořádání několika setkání, která měla za cíl průběžně seznamovat podnikatele s tímto záměrem. Informovala o tom Irena Vlčková, manažerka pro cestovní ruch, sociální dialog a PR.

Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR a jeho členové tento zákon vnímají jako vhodný a silný nástroj pro narovnání podmínek v podnikání, po kterém již dlouho volají.

Podle názoru členské základny SOCR ČR přijetí tohoto zákona neohrozí podnikání žádného z poctivých podnikatelů, naopak je díky narovnání podmínek pomůže zbavit nekalé konkurence. Obchodníci však požadují, aby zavedení tohoto zákona bylo plošné pro všechny subjekty s minimem výjimek. Případné zavedení této povinnosti jen u některé vybrané skupiny podnikatelů by naopak znamenalo ještě větší pokřivení podmínek podnikání.

Současný stav a obstrukce, které bránily v Poslanecké sněmovně projednání tohoto zákona, se jeví Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR jako nedůstojné.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *