11.11.2016 | 11:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Svaz obcí kritizuje novou studii EIA pro Šumavu

Svaz obcí Národního parku Šumava (SONPŠ) kritizuje novou studii EIA. Tu předložil šumavský národní park Ministerstvu životního prostředí a dokument posuzuje 34 předpokládaných záměrů. SONPŠ tvrdí, že studie nepřipouští téměř jakékoliv zásahy do rezervace. Podle svazu se na základě tohoto posudku Šumava ještě více uzavře turistům. Ministerstvo životního prostředí zase prohlašuje, že nová EIA má naopak zpřístupnit více míst v národním parku.

"Netěší mě, že se opět potvrdily mé obavy," uvedl předseda SONPŠ Antonín Schubert v tiskové zprávě. Tvrdí, že nová EIA vychází vstříc pouze projektům, které nemají významný vliv na celistvost evropsky významných lokalit a ptačích oblastí. Dodal, že posudek naopak hovoří o negativních vlivech například v případě značení turistické cesty z Březníku na Modrý sloup nebo přes Javoří Pilu na Hochschachten či odkanalizování Březnické myslivny. Schubert poukazuje na to, že v sousedním Německu v parku Bavorský les značí turistické trasy jen na základě toho, že cesty existují. "Na Šumavě takové pravidlo neplatí, zde není možné pro turisty proznačit ani cesty, které vedly přes Šumavu od pradávna. Nezpochybnitelnou pravdou zároveň je, že naprostá většina šumavských záměrů však nebyla ničím jiným, než obnovou historického stavu," řekl Schubert.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down