Svaz včelařů prodá firmu Včelpo za 10 mil. podnikateli Vydrovi

Český svaz včelařů prodá svou společnost Včelpo svému členovi, podnikateli Petru Vydrovi za 10,055 milionu korun. Řekla to předsedkyně svazu Jarmila Machová. O prodeji rozhodl republikový výbor svazu. Cena bude splacena ve splátkách. "Výrobu hodlá zachovat, takže by tam zůstalo zpracování mezistěn, výroba mateří kašičky, propolisových výrobků a také medu," uvedla Machová. Republikový výbor svazu rozhodoval mezi dvěma nabídkami. Společnost dluží 22 milionů korun a čelí dvěma soudním sporům o pět milionů korun.

Státní veterinární správa stále nepovolila Včelpu obnovit obchodování s medy. Zákaz prodeje má firma od veterinářů kvůli kvalitě a původu medu. I přes zlepšení nezajistilo podle nich Včelpo dosledovatelnost naprosté většiny skladovaných medů. Svaz veterináře už dříve obvinil ze lži. "Stále to není uzavřeno, ale to už teď spadne na nového majitele. My se budeme snažit co nejrychleji veškeré náležitosti provést tak, aby byla smlouva hotová co nejdřív," dodala předsedkyně.

Včelpo nedokázalo doložit informace o původu surovin k vyrobeným medům a nesplnilo kvalitativní požadavky u některých medů. Předsedkyně svazu už dříve sdělila, že za nedohledatelnost původu medu může policie, která dokumenty sebrala kvůli vyšetřování případu, jak se do prodávaného medu dostala antibiotika. Kvůli přítomnosti antibiotik v medu dostal podnik a prodejci jeho medu v minulosti milionové pokuty. Podle dřívějšího vyjádření Machové byl letos odvolán jednatel podniku Panagiotis Margaritopoulos, na jaře ho nahradil Miroslav Kovář.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down