Své odstoupení od notářského zápisu s ČKA hodlá Setuza řešit podáním žaloby

Od notářského zápisu, který Setuza uzavřela s Českou konsolidační agenturou (ČKA), odstoupila potravinářská firma po osmnácti měsících bezvýsledného vyjednávání. Ministerstvo financí jako nadřízený orgán ČKA veřejně odmítlo převod sporné pohledávky za Setuzou z ČKA na Podpůrný garanční rolnický a lesnický fond (PGRLF). Své odstoupení od notářského zápisu nyní hodlá nyní představenstvo Setuzy řešit podáním žaloby, uvedla mluvčí podniku Marie Logrová. ČKA ale odstoupení od dohody odmítá.

Podle Logrové ČKA zmařila účel dohody před jejím naplněním, proto se vedení Setuzy rozhodlo řešit celou věc soudně, vysvětlila Logrová. Odstoupení od notářského zápisu je podle názoru ČKA neúčinné, zápis je platný, zareagoval mluvčí agentury Jiří Pekárek. Notářský zápis byl podle něj proveden s tím, že Setuza uznává svůj dluh, pokud vláda rozhodne o převedení pohledávky na PGRLF. A to se také stalo, dodal.
Setuza se v minulosti dohodla s ČKA na uznání sporné pohledávky, která měla být převedena z agentury na Podpůrný garanční rolnický a lesnický fond (PGRLF). Vláda převod schválila. Pohledávka státu ve výši 4,1 miliardy korun doposud nebyla převedena. Zájem o její odkoupení již projevila finanční skupina PPF.
Dozorčí rada ČKA minulý týden přerušila jednání o převodu pohledávky státu vůči Setuze na PGRLF. Převodu se obávají někteří členové dozorčí rady ČKA kvůli případné trestně právní zodpovědnosti. Podle člena rady Miloslava Kaly jde o to, že existují nabídky na koupi pohledávky za vyšší částku, než kterou by ČKA žádala od podpůrného fondu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *