Švédské předsednictví se bude věnovat například ochraně půdy, uvedlo MŽP

Ministerstvo životního prostředí (MŽP) očekává, že švédské předsednictví v Radě Evropské unie se bude nadále věnovat ekologickým tématům, mimo jiné i návrhu nové legislativy na ochranu půdy. Z pozice předchozího předsedajícího státu chce Česká republika Švédsko aktivně podporovat, uvedl dnes na setkání s novináři pověřenec vlády pro mezinárodní vyjednávání v biodiverzitě Ladislav Miko.

S ministrem životního prostředí Marianem Jurečkou (KDU-ČSL) a jeho dalším náměstkem Janem Dusíkem shrnuli na setkání také počiny českého předsednictví v ekologii. Vzhledem k uplynulým letům covidové pandemie, kdy se konference odkládaly, uspořádali Češi podle Mika nezvykle vysoký počet akcí s tematikou životního prostředí.
Legislativu na ochranu půdy uvolní Evropská komise k projednání na úrovních ministrů jednotlivých států EU v dubnu a Švédsko se podle Mika bude tomuto tématu věnovat. Zdůraznil, že ČR bude v takzvaném triu předsedajících států se Švédskem spolupracovat. Do tria patří předchozí, současná a budoucí předsedající země, momentálně tedy vedle ČR a Švédska také Španělsko.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down