30.03.2001 | 10:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Švédsko zakázalo soukromý dovoz některých potravin

Švédské úřady dnes zakázaly veškerý soukromý dovoz masných a mléčných produktů. Toto mimořádné opatření má pomoci zabránit rozšíření slintavky a kulhavky i na území tohoto severského státu. Zákaz se však týká pouze soukromého dovozu a na potravinářský průmysl se tedy nevztahuje.

Zákaz se však týká pouze soukromého dovozu a na potravinářský průmysl se tedy nevztahuje. Zdůvodněním je skutečnost, že úřady mají o původu, kvalitě a stavu oficiálně dovážených potravin lepší přehled díky dokumentaci, která vždy transporty provází. Podniky z potravinářské branže však podle již dříve vydaného zákazu nesmějí dovážet ze zemí, v nichž již nemoc byla prokázána. Všichni cestující, kteří s sebou ode dneška do odvolání zákazu do Švédska povezou potraviny postižené restrikcemi, jsou vyzýváni k tomu, aby je vyhodili do zvláštních kontejnerů na hranicích. Zákaz se přitom vztahuje na občany všech zemí, neboť jinak by byla kontrola velmi složitá nebo prakticky nemožná. Nový švédský zákaz postihne především hraniční obchod mezi Švédskem a Dánskem, neboť mnoho Švédů jezdí nakupovat levnější potraviny do Dánska na druhou stranu mořské úžiny Öresund.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down