14.10.2008 | 09:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Světová produkce biobavlny stoupla

Celosvětová produkce biobavlny se v pěstitelském roce 2007/2008 zvýšila o 152 procent na téměř 145,9 tisíce tun. Biobavlna se pěstuje ve 22 zemích světa. Vyplývá to ze zprávy zveřejněné organizací Organic Exchange.

Podle zprávy za vysokým růstem produkce stojí rostoucí poptávka po těchto vláknech od maloobchodů a v USA již roční hodnota trhu s produkty z biobavlny dosahuje jedné miliardy dolarů (přes 18 miliard Kč).
Pěstování biobavlny je šetrné k životnímu prostředí a nesmí se při něm používat umělá hnojiva a pesticidy. Nepoužívají se také geneticky modifikovaná semena, napsala agentura Reuters. Mezi deset největších producentů biobavlny patří Indie, Sýrie, Turecko, Čína, Tanzanie, Spojené státy, Uganda, Peru, Egypt a Burkina Faso.
Původně se výrobou oblečení z biobavlny zabývaly spíše malé francouzské nebo americké firmy. V poslední letech však díky rostoucímu zájmu o ekologii přichází s oblečením z biobavlny i velké oděvní řetězce. Ve své nabídce mají oděvy z biobavlny řetězce Marks & Spencer, H&M, C&A či výrobce džínového oblečení Levi's.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down