Světová spotřeba alkoholických nápojů loni zrychlila pokles

Světový trh alkoholických nápojů loni navzdory zesilování růstu globální ekonomiky dál klesal a jejich odbyt se snížil zrychleným tempem o 1,3 procenta. Nejvíce zeslábl zájem o pivo, jehož globální spotřeba klesla o 1,8 procenta. Uvedla to ve své poslední zprávě organizace IWSR, která sleduje trendy spotřeby alkoholických nápojů.

Loňské tempo poklesu spotřeby alkoholu bylo mnohem výraznější než v minulých letech. V předešlých pěti letech spotřeba klesala v průměru o 0,3 procenta ročně. Spotřeba vína se snížila jen o 0,1 procenta, zatímco prodej lihovin narostl o 0,3 procenta. Pokračoval trend oživování zájmu o tradiční britský gin, jehož prodej celoročně vzrostl o 3,7 procenta, poznamenala BBC.

Světová ekonomika sice loni podle údajů Mezinárodního měnového fondu rostla rychleji než v minulých letech, útlum nebo recese ale pokračovaly ve stěžejních zemích, jako je Čína, Rusko nebo Brazílie. Prodej piva v Rusku se tak propadl o 7,8 procenta, v Číně klesl o 4,2 procenta a v Brazílii o 5,3 procenta, uvedla ISWR.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down