SVS ČR patří do stovky nejlepších

Letos proběhl již osmý ročník soutěže, kterou pořádá COMENIUS - Panevropská společnost pro kulturu, vzdělávání a vědeckotechnickou spolupráci. V rámci mezinárodní konference Klíčové faktory úspěchu převzali certifikát ocenění Top 100 v pátek 28. 11. na Pražském hradě úspěšní jednotlivci a zástupci oceněných organizací, mezi nimiž byla i Státní veterinární správa ČR (SVS ČR). Agroweb o tom informoval mluvčí správy Josef Duben.

Podle Milana Maleny, ústředního ředitele Státní veterinární správy ČR, který ocenění převzal, je velkým úspěchem, že „jsme se jako státní instituce v umístili ve stovce nejlepších podniků a firem, a to v oborové kategorii Zemědělství a potravinářství“.
Toto významné ocenění bylo podle Dubna podmíněno několika fakty. Jednak setrvalou účinností a důvěryhodností našeho státního veterinárního dozoru, které si uvědomují nejen naši chovatelé, zpracovatelé a spotřebitelé, ale i kontrolní orgány EU, které toto již mnohokrát konstatovaly. Jednak pak i tím, že je SVS ČR od 28. 11. 2007 držitelem certifikátu ČSN EN ISO 9001 pro výkon státní správy v oblasti veterinární péče na území České republiky. „Tento certifikát znamená, že Státní veterinární správa ČR patří mezi organizace s účinným a kvalitním – certifikovaným – způsobem řízení. V uplynulém týdnu též na Státní veterinární správě proběhl audit činností, ze kterého opět vyplynulo to, co je konstatováno výše,“ uvedl Duben.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *