SVS investuje do oprav kanalizací a vodovodů 1,27 miliardy korun

Severočeská vodárenská společnost (SVS) pro letošek naplánovala investice za 1,27 miliardy korun, tedy v podobné výši jako loni. První letošní akci už firma zahájila na Mostecku. Informoval o tom Jiří Hladík, mluvčí společnosti, která zásobuje vodou většinu obyvatel Ústeckého a Libereckého kraje.

Převážná část investic je určena na obnovu majetku, který je podle Severočeské vodárenské společnosti daleko za svou životností. Na jeho celkovou obnovu by bylo za současného tempa obnovy zapotřebí podle Hladíka až 133 let. Z celkové částky na investice vyčlenila firma na obnovu majetku 80 procent, zbývajících dvacet procent představují strategické investice vyvolané legislativou.

Investice kryje firma z peněz z vodného a stočného. Letos cena vody na severu Čech vzrostla o dvě procenta. Lidé za vodné a stočné zaplatí 98 koruny za metr krychlový včetně DPH, cena patří k nejvyšší v ČR. „Naší prioritou je urychlená obnova stávajícího infrastrukturního majetku, avšak stále musíme dohánět hendikep ze startovní čáry a navíc narážíme na nedostatečný podíl z ceny vody na obnovu pro vlastníka majetku,“ uvedl ředitel Bronislav Špičák.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *