27.06.2002 | 12:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

SVS uvolnila dovoz moučky z králíků a jehňat z Austrálie

Státní veterinární správa (SVS) uvolnila dovoz surovin pro výrobu krmení masožravců, masokostní moučky z králíků a jehňat z Austrálie a Nového Zélandu. Rozhodnutí nabývá účinnosti od 1. července. Dovoz moučky ze savců byl zakázán kvůli hrozbě BSE. Agrowebu to dnes sdělil tiskový mluvčí Státní veterinární správy Josef Duben.

Jde o masokostní moučku vyrobenou výhradně z králíků, kteří byli posouzeni jako poživatelní bez omezení pro výživu lidí, a moučku vyrobenou výhradně z jehňat původem z Austrálie a Nového Zélandu. Kromě těchto dvou druhů moučky trvá nadále zákaz dovozu masokostních mouček, kafilerních tuků a ostatních kafilerních produktů ze savců k výživě zvířat. Duben dodal, že nadále je možné pro výrobu krmení masožravců dovážet ze zemí s výskytem BSE vepřové maso, králičí maso, vepřové škvarky, škvařené vepřové sádlo, masokostní moučku vyrobenou výhradně z králíků, posouzených jako poživatelní bez omezení pro výživu lidí. Ze zemí bez výskytu BSE je možné k výživě masožravců dovážet hovězí maso, vepřové maso, skopové maso, králičí maso, vepřové škvarky, škvařené vepřové sádlo a od července moučky z králíků a jehňat z Austrálie na Nového Zélandu. Státní veterinární správa povoluje dovoz kafilerních surovin živočišného původu výjimečně, tj. individuálně, a to výhradně pro technické účely. Za zpracování pro technické účely se nepovažuje spalování nebo neškodné odstranění zahrabáním.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down