22.08.2002 | 02:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

SVS zatím neregistruje ztráty ve velkochovech

Ztráty ve velkochovech hospodářských zvířat zatím podle Státní veterinární správy nejsou hlášeny z žádného kraje postiženého povodněmi. "Evidované ztráty jsou prakticky z drobných chovů, to znamená, že škodu utrpěli ti, kdo chovají jedno prase, jednu krávu, či hejno slepic," pro Agroweb to uvedl mluvčí SVS Josef Duben.

"Samozřejmě není možné se tvářit, že se skoro nic nestalo, ztráty hospodářských zvířat však nebyly ve velkém," dodal. Například v celém Jihočeském kraji bylo podle něj za uplynulý týden evidováno 421 kusů uhynulého skotu a 2327 uhynulých prasat. Týdenní průměr za leden až červenec přitom činí 531 kusů skotu a 2724 prasat. Rovněž podle průzkumu v asanačních podnicích bylo v Jihočeském kraji za uplynulý týden zpracováno méně odpadů živočišného původu a uhynulých zvířat než v průměrném týdnu před povodněmi. "Nyní bude zajisté situace odlišná, neboť v asanačních podnicích končí znehodnocené potraviny ze zatopených obchodů, výroben a skladů," uvedl Duben.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down