18.07.2003 | 09:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Švýcarským kravám chybí tráva

Kvůli horku a suchu začíná i ve Švýcarsku usychat v nížinách tráva. Chovatelé skotu tedy musí přemístit krávy z údolí do vyšších poloh. Některé kantony se rozhodly povolit pastvu dobytka na loukách, kde to je jinak z ekologických důvodů zakázáno. Sucho ovlivní také sklizeň, která bude podle odhadů o deset až třicet procent nižší.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2026 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
×
Přehled ochrany osobních údajů

Tento web používá soubory cookie, abychom vám mohli poskytnout tu nejlepší možnou uživatelskou zkušenost. Informace o souborech cookie se ukládají ve vašem prohlížeči a plní funkce, jako je rozpoznání vás, když se vrátíte na naši webovou stránku, a pomáhají našemu týmu pochopit, které části webu jsou pro vás nejzajímavější a nejužitečnější.