22.08.2002 | 02:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Sýrárna Madeta Řípec obnovila výrobu

Závod a.s. Madeta (dříve Jihočeské mlékárny) v Řípci na Táborsku počátkem týdne naplno obnovil výrobu, kterou minulý čtvrtek časně ráno zastavilo přerušení dodávky elektřiny ze zaplavené trafostanice. "Chybí nám sice někteří pracovníci, evakuovaní mimo své bydliště, ale jedeme naplno a určitě nedojde k žádnému výpadku zásobování trhu," řekl ředitel závodu Josef Pánek.

Řípecká Madeta, ležící na okraji Veselí nad Lužnicí a nedaleko rozvodněné Lužnice, denně vyrobí osm tun přírodních plátkovaných a více než 17 tun tavených sýrů. Expedici hotových výrobků nezastavil ani čtvrteční výpadek elektřiny, kdy voda z Lužnice byla jen několik metrů od areálu závodu. "Pro zaplavené komunikace sem auta jezdila až třeba přes Pelhřimov, ale distribuce nevázla. Výpadek elektřiny nezpůsobil ani žádné další škody. Celých 30.000 litrů mléka, připravených na výrobu sýrů, jsme pomocí dovozené energocentrály nouzově přečerpali a převezli na výrobu tvarohu do Jindřichova Hradce," připomíná Pánek. Kromě Řípce mají značné potíže v důsledku záplav závody a.s. Madeta v Českém Krumlově, Českých Budějovicích a Strakonicích. "Všude se pracuje na obnovení výroby," prohlásil Pánek. Řípecká Madeta je jedním z osmi závodů společnosti, která je největším zpracovatelem mléka v zemi. Podle dostupných informací způsobily záplavy Madetě škodu zhruba šest miliónů korun, zejména zastavením výroby, zvýšením nákladů na dopravu a údržbu a snížením nákupu mléka.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down