22.04.2003 | 08:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Systém EU pro intervenční nákup nelze zatím v ČR realizovat

Prezidium SZIF souhlasí s úpravami vládního nařízení č. 237/2001 Sb.

Po důkladné analýze systému intervenčních nákupů obilovin podle předpisů EU a po stejně důkladném posouzení dopadů zavedení tohoto systému do podmínek ČR v hospodářském roce 2003/2004 rozhodlo Prezidium neuplatňovat systém intervenčních nákupů používaný v EU v našich podmínkách pro případný intervenční nákup ze sklizně roku 2003. Prezidium zároveň souhlasí s tím, že vládní nařízení č. 237/2001 Sb. o provádění intervenčních nákupů, skladování a prodejů obilovin je i pro pro poslední rok své platnosti třeba upravit v následujících ustanoveních:
1/ Pro ukazatel „sedimentační hodnota″ by měla být zavedena metoda zjišťování shodná s metodou v EU, t.j. Zelenyho metoda a měla by být upravena hodnota tohoto ukazatele odpovídající metodě zjišťování. Skladovatelné by tak s ročním předstihem před vstupem do EU začali uplatňovat toto hodnocení, pochopitelně s potřebným zařízením či s možností nasmlouvat si zjišťování tohoto ukazatele v jiných laboratořích.
2/ Zavést metodu stanovování „obsahu příměsí″ a „obsahu nečistot″ metodami shodnými s metodami v EU.
3/ Zrušit povinnost skladovatelů provádět hmotnostní přepočet (přirážky) za vlhkost nižší než 14 %.
Všechny uvedené návrhy na změnu v nařízení vlády vyžadují pouze změnu Přílohy tohoto vládního nařízení.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down