01.11.2006 | 08:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

SZIF dnes zahájil intervenční nákup obilovin

Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) přijímá nabídky do intervenčního nákupu obilovin. Nákup trvá od 1. listopadu 2006 do 31. května 2007, přičemž obiloviny musí být naskladněny nejpozději do 31. července. Základní intervenční cena je opět 101,31 eura za tunu. Informoval o tom Vilém Frček z tiskového oddělení SZIF.

Obchodní podmínky, příručka, dokument o zjišťování a stanovení kontaminujících látek, základní informace o přejímání obilovin a formulář jsou ke stažení na www.szif.cz v sekci Komodity/Rostlinná výroba/Obiloviny/Intervenční nákup obilovin. Formulář je vybaven nápovědou, kdy se po najetí myší na konkrétní pole, zobrazí instrukce k vyplnění. Příručka k intervenčnímu nákupu i formulář jsou k dispozici také v tištěné podobě na centrále SZIF a všech regionálních odborech SZIF, sdělil Frček.
V případě jakéhokoli dotazu lze volat infolinku SZIF 222 871 871, a to v pracovních dnech od 8 do 17 hodin. Mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník. Operátorky pak žadatele neprodleně kontaktují.

Kdo může nabídnout obiloviny k intervenci
Producent nebo obchodník.

Druhy intervenčně nakupovaných obilovin
Pšenice obecná
Ječmen obecný
Kukuřice setá

Minimální akceptovatelné množství obilovin
Osmdesát tun homogenního charakteru. To znamená, že je nezbytné, aby nabízená obilovina tvořila homogenní partii, která je kdykoli identifikovatelná. To znamená, že musí být oddělena od jiného zboží a jiných nabídek a má vyrovnané kvalitativní parametry.

Jak lze nabídnout obiloviny k intervenci
Písemně na formuláři SZIF. Originál vyplněného formuláře, opatřený ověřeným podpisem nabízejícího subjektu (statutárního orgánu nebo fyzické osoby) a opatřený přílohou, kopií výpisu z obchodního rejstříku nebo živnostenského listu, je třeba doručit na centrální pracoviště SZIF.

Výše intervenční ceny
Intervenční cena se vztahuje na obiloviny, ve stadiu velkoobchodního prodeje, dodávané do intervenčních skladů před jejich vyskladněním, přičemž je stanovena ve výši 101,31 eura za tunu obilovin ve standardní kvalitě. V intervenční ceně je započteno vyskladnění z nabízejícího skladu a doprava do nejbližšího intervenčního centra (tzv. parita). SZIF hradí dopravu z nabízejícího skladu do intervenčního skladu, přičemž je vždy nutno kalkulovat s odečtením parity.

Platba za nakoupené obiloviny
SZIF zaplatí nabízejícímu v termínu mezi 30. – 35. dnem ode dne převzetí celé partie cenu odpovídající:
Intervenční ceně
+ měsíční kompenzační příplatek za každý měsíc skladování od zahájení intervenčního nákupu do měsíce dodání ve výši 0,46 eura za tunu na měsíc
+/- přirážky/srážky za jednotlivé kvalitativní parametry (podle nařízení komise č. 824/2000)
+/- paušální náklady na přepravu podle vzájemné polohy nabízejícího skladu, intervenčního skladu a intervenčního centra
- náklady na vyskladnění (pokud jde o přejímku na místě)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down