28.01.2005 | 01:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

SZIF má zaplatit pokutu za porušení zákona

Státní zemědělský intervenční fond má zaplatit pokutu ve výši 70 tisíc korun, kterou mu udělil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže za to, že porušil zákon při zadávání veřejných zakázek. Intervenční fond pochybil při výběru dodavatele hardwaru, informují Hospodářské noviny. O zakázku za 19 milionů korun se ucházelo devět firem.

Podle antimonopolního úřadu porušil fond zákon před třemi lety, když nevyloučil firmu CHW Group z další účasti v soutěži, přestože její nabídka nebyla úplná. Naopak nabídku tohoto uchazeče vybral jako nejvýhodnější a uzavřel s ním smlouvu na plnění veřejné zakázky. Dále fond nevyzval vítěznou firmu, aby předložila zákonem požadované dokumenty.
Mluvčí fondu Jitka Sluková sdělila, že SZIF pokutu zaplatí. V pondělí bude zasedat škodní komise, a ta rozhodne, komu bude dáno špatné výběrové řízení k úhradě," řekla Sluková HN.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down