29.09.2004 | 01:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

SZIF obcházel zákon o zadávání veřejných zakázek, informuje NKÚ

Státní zemědělský intervenční fond postupoval v letech 2002 a 2003 v některých případech nestandardně a obcházel zákon o zadávání veřejných zakázek. V tomto období byly zjištěny také nedostatky v evidenci majetku, jeho inventarizaci a ochraně. Vyplynulo to z prověrky Nejvyššího kontrolního úřadu. Intervenční fond podle jeho mluvčí Jitky Slukové se zjištěními úřadu nesouhlasí a podalo proti kontrolnímu protokolu námitky.

Kontroloři fondu dále vytkli, že nebyla v původně stanoveném termínu do konce loňska připravena platební agentura pro správu agrárních dotací. Přitom bylo na tento účel vynaloženo téměř 43 miliónů korun.
NKÚ některým námitkám podaným proti kontrolnímu protokolu vyhověl. Fond také využil práva odvolat se proti rozhodnutí o námitkách ke kolegiu kontrolního úřadu. V některých případech dalo SZIF za pravdu a zrušilo některá další zjištění uvedená v kontrolním protokolu, poukázala Sluková.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down