20.06.2002 | 07:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

SZIF se ziskem

Se zůstatkem zhruba 1,989 miliardy korun proti asi 1,125 miliardy korun v roce 2000 ukončil loni svoje hospodaření Státní zemědělský intervenční fond. Ze státního rozpočtu přitom loni dostal dotaci ve výši 4,23 miliardy korun. Loňský zůstatek hospodaření se převádí do rozpočtu fondu na letošní rok. Vyplývá to z výroční zprávy o činnosti SZIF a čerpání finančních prostředků za rok 2001, kterou včera projednala vláda.

Z dotace ze státního rozpočtu použil fond největší část, asi
1,7 miliardy korun, na podpory za uvádění půdy do klidu.
Následovaly subvence na vývoz mlékárenských výrobků, které činily asi 966 miliónů korun. Náklady související s nákupem řepky dosáhly přibližně 747 miliónů a dotace při vývozu jatečného skotu a hovězího masa 438 miliónů korun. Ostatní položky užití dotace pak nepřesáhly 100 miliónů korun.
Rozdíl nevyčerpané rozpočtové dotace zhruba 208,4 miliónu korun fond převádí ve formě zůstatku do letošního roku na úhradu podpor, které jsou splatné až letos.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down