20.12.2001 | 01:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

SZIF vyhlašuje vývozní období hovězího masa

Prezidium SZIF rozhodlo o vyhlášení 1. vývozního období roku 2002 pro subvencovaný vývoz jatečných býků v období 1.1 – 31.3. Termín podání žádosti na poskytnutí subvence je do jednoho týdne od zveřejnění oznámení pro subjekty. Maximální subvence zůstávají na stejné výši, tedy 9,- Kč při vývozu živých býků, 11,- Kč při vývozu chlazeného masa a 21,- Kč při vývozu mrazeného masa. Současně je povýšena minimální cena, kterou příjemce subvence uhradí dodavateli za každý kg živé hmotnosti ze současných 37,50 Kč na 39,- Kč.

.
Nově byl iniciován a Prezidiem Fondu schválen k projednání ve vládě, návrh Nařízení vlády, kterým se stanoví podmínky a zásady k podpoře vývozu hovězího masa vyrobeného z jatečných krav a jatečných jalovic. Pokud příslušné nařízení vláda schválí, bude 1. vývozní období vyhlášeno ode dne jeho účinnosti (zveřejněním ve Sbírce zákonů) do 31.3.2002. Maximální subvence by byla pro chlazené maso z jatečných krav 7,- Kč a pro mrazené maso z jatečných krav 12,- Kč. Minimální cena, kterou příjemce subvence uhradí dodavateli za každý kg živé hmotnosti by byla 24,- Kč. Pro chlazené a mrazené maso z jatečných jalovic platí stejné podmínky jako pro maso z jatečných býků.
Prezidium dále schválilo výše zálohových subvencí na vývoz definovaných mléčných výrobků v I. čtvrtletí roku 2002, a to:
Máslo 31.500 Kč/t
SOM 0 Kč/t
SPM 0 Kč/t
Zahušt. mléko 900 Kč/t
Eidam 45% 6.000 Kč/t
Akawi 4.300 Kč/t
Prezidium Fondu, vzhledem k nezájmu o čerpání zálohy na subvenci při vývozu sladu vyvezeného v souladu s NV č. 174/2001 Sb., schválilo její výši na 0,- Kč.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down