30.11.2006 | 06:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Téměř třetinu podpory z EU mají dostat čeští pěstitelé cukrovky a poskytovatelé strojů od Eastern Sugar

V případě odchodu z České republiky má Eastern Sugar dát pěstitelům a poskytovatelům strojů 29,3 procenta podpory, kterou dostane z Evropské unie za uzavření tří domácích cukrovarů a odevzdání výrobní kvóty. Uvedla to ministryně zemědělství Milena Vicenová na dnešním semináři k českému zemědělství v Národním muzeu.

Z podpory 2,1 miliardy korun by odškodnění dodavatelům činilo asi šest set milionů korun. Eastearn Sugar původně navrhovala méně, a to 12, 5 procenta z celkové sumy.
Z celkových 29,3 procenta by měli dostat pěstitelé cukrovky 27,5 procenta a smluvní poskytovatelé strojů 1,8 procenta. Odchodem Eastern Sugar z ČR by bylo postiženo asi 150 pěstitelů, kteří by ztratili odbyt.
Výši náhrady stanovilo MZe ve spolupráci se Státním zemědělským intervenčním fondem v rámci lhůty pro konzultace restrukturalizačního plánu Eastern Sugar. Firma má na předložení konečné verze plánu čas do 31. ledna.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down