07.12.2015 | 02:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Templářským sklepům Čejkovice loni klesl zisk o více než polovinu

Jednomu z největších tuzemských výrobců vína, Templářským sklepům Čejkovice, loni klesl zisk o více než polovinu na 4,4 milionu korun. Zisk společnosti je nejnižší za posledních pět let. Vyplývá to z výkazu zisku a ztráty založeného ve Sbírce listin.

Firmě z Hodonínska dál klesají také tržby, které jsou nyní oproti roku 2010 zhruba poloviční. Loni se meziročně snížily o deset procent na 208,9 milionu korun. V některých segmentech ale společnost výrobu zvyšuje. Například letos uvedla, že prodá kolem 220 tisíc lahví svatomartinských vín, což je nárůst oproti minulému roku asi o 15 procent. Templářské sklepy Čejkovice ročně vyrobí kolem šesti milionů lahví vín včetně sektů. Firma sdružuje 396 pěstitelů hroznů. V Česku má významný podíl v dodávkách do obchodních řetězců. Společnost měla v minulosti problémy se Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí (SZPI), která odhalila, že firma na trh dodávala jako české víno z hroznů neznámého původu.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down