19.04.2006 | 03:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Tendr na generálního ředitele Lesů ČR

Zájemci o post generálního ředitele státního podniku Lesy České republiky (LČR) by měli zaslat přihlášku se strukturovaným profesním životopisem a dalšími doklady do 21. dubna na ministerstvo zemědělství. Tendr vyhlásilo ministerstvo zemědělství počátkem dubna na svých internetových stránkách v rubrice pracovní příležitosti.

Nyní řídí Lesy ČR z pověření náměstek generálního ředitele František Koníček. Posledního generálního ředitele Vladimíra Blahutu odvolal ministr zemědělství Jan Mládek letos v únoru. Koníček minulý týden v rozhovoru pro deník Právo uvedl, že se tendru na generálního ředitele pravděpodobně zúčastní.
Státními lesy více než rok hýbe problém kolem dvou kol výběrových řízení na práce v lesích, které minulé vedení LČR vypsalo podle vlastních pravidel a ne podle zákona o zadávání veřejných zakázek. U lesnických firem to vyvolalo bouři nevole. Případem se zabýval antimonopolní úřad, podle kterého musejí LČR při vyhlašování tendrů postupovat podle zákona o zadávání veřejných zakázek. Smluvní vztahy, které se zákonem neřídily, ÚOHS nezrušil.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down