24.06.2005 | 05:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Tendr na pěstební a těžařské práce se dotýká 37 procent lesů

Výběrová řízení na pěstební a těžařské práce ve zhruba 37 procentech lesů dnes vypsal státní podnik Lesy České republiky. Výběrová řízení se týkají celkem 120 územních jednotek. Vítězové řízení by měli v lesích práce zahájit od 1. ledna 2006 s tím, že smlouvy budou uzavřeny na pět let s opcí na tři roky. Vyhlášeni mají být do 12. září, řekl mluvčí podniku Lubomír Šálek.

Při hodnocení nabídek bude například rozhodovat cena, reference a také certifikace podle jakostních norem. Posílena byla váhu ceny při hodnocení nabídky. Do podmínek, které firma musí splňovat Lesy ČR nově přidaly, že firma musí dodržovat pravidla zákona o zaměstnanosti, upřesnil Šálek.
Tajemník České asociace podnikatelů v lesním hospodářství Jiří Kořínek se obává, že pokud se podmínky výběrového řízení výrazně nezmění, může být tendr netransparentní a neprůhledný tak, jak bylo to předcházející výběrové řízení. Podnikatelé podle něj nerozumí tomu, proč Lesy ČR při tendrech nevyužívají alespoň principu zákona o zadávání veřejných zakázek.
Lesům ČR patří asi polovina všech lesů v zemi a ročně vytěží zhruba 7,5 milionu metrů krychlových dřeva.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down