23.08.2000 | 08:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Tentokrát mají Britové problém s prasaty

Po včerejším zasedání Stálého veterinárního výboru Evropské komise bude však situace pro britské chovatele přece jen o něco příznivější. Celá Evropa očekávala s napětím, co řekne Stálý veterinární výbor Evropské komise v úterý 22. srpna na zákaz Evropské komise vyvážet živá prasata a prasečí semeno z území Anglie (nikoli z celé Velké Británie), který platí od 14. 8. do 31. 8. Členové Stálého veterinárního výboru včera uznali veterinární opatření, která Británie přijala, jako dostatečná a účinná a od 31. 8. tak budou zákazem vývozu postižena pouze tři východoanglická hrabství, kde klasický mor prasat propukl, tedy Essex, Norfolk a Suffolk.

Státní veterinární správa ČR akceptovala okamžitě první i toto druhé rozhodnutí Evropské komise, to znamená, že od příštího týdne bude platit u nás zákaz na dovoz živých prasat i kančího semene jen ze zmíněných tří hrabství. Je však třeba poznamenat, že v současné době k žádnému dovozu vepřového ani živých zvířat ani semene z Velké Británie na naše území nedošlo.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down