17.03.2017 | 11:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Termín podávání žádostí pro novou výsadbu vinic prodloužen do konce března

Na základě rozhodnutí Ministerstva zemědělství se v tomto roce prodlužuje lhůta podávání žádostí o přidělení Povolení pro novou výsadbu do konce března. Prodloužení termínu je konečné a nebude možné jeho další posunutí s ohledem na nabytí účinnosti novely zákona o vinohradnictví a vinařství. Uvedla to Ivana Kršková z Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského (ÚKZÚZ).

Kvóta plochy určená pro novou výsadbu révy je pro rok 2017 celkem 177 hektarů, tedy jedno procento z osázené plochy vinic v ČR. ÚKZÚZ přijal do konce února žádosti o udělení povolení pro novou výsadbu dohromady na 109 hektarů nových vinic. Z povolené plochy pro novou výsadbu zbývá pro letošní rok ještě 68 hektarů, které jsou k dispozici pro vinohradníky, a to maximálně do celkové rozlohy plochy určené pro novou výsadbu révy v kalendářním roce 2017.

Prodloužení termínu do konce března je konečné a nebude možné jeho další posunutí s ohledem na nabytí účinnosti novely zákona o vinohradnictví a vinařství. O povolení lze požádat ÚKZÚZ, Oddělení registru vinic, Znojmo.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down