26.09.2014 | 01:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Termín se posouvá

Termín pro podání nabídek do miliardového tendru Lesů České republiky (LČR) na lesní práce a prodej dřeva v letech 2015 až 2019 byl opět posunut, a to z 30. září na 7. října. Původní termín byl 24. září. Důvodem odkladu je to, že LČR dostaly od uchazeče krátce před koncem lhůty pro podání nabídek žádost o dodatečné informace k zadávacím podmínkám. Podnik se proto rozhodl lhůtu přiměřeně prodloužit. ČTK to dnes řekl mluvčí LČR Zbyněk Boublík. Lesům ČR patří polovina lesů v zemi.

Přes dvoutýdenní zdržení by podnik měl tendry vyhodnotit a uzavřít smlouvy včas. "Prodloužení lhůty pro podání nabídek neohrožuje uzavření smluv na komplexní lesní činnosti tak, aby práce byly zahájeny od 1. ledna 2015," uvedl mluvčí. Předpokládaná cena soutěžených lesních prací je 2,2 miliardy korun. Soutěžit se bude o práce a těžbu na 27 územních jednotkách, tedy asi v pětině lesů podniku. Pro další tři jednotky LČR vypsaly tendry, při nichž se na dobu jednoho roku budou zkušebně soutěžit odděleně jen pěstební práce a jen těžební práce s prodejem dříví. Hodnoticím kritériem tendrů bude nabídnutá cena. Pětiletý tendr 2015+ navazuje na tendry 2014+ a 2013+, při nichž se soutěžila vždy zhruba pětina území státních lesů. Výjimkou byla soutěž celého území v tendru 2012+, kdy Lesy ČR zavedly takzvaný senátní cyklus, při němž se každý rok soutěží pětina území. Tendr je každý rok vždy rozdělen ještě na několik desítek územních jednotek. Lesy ČR v prvním pololetí meziročně zvýšily hrubý zisk o třetinu na dosud nejvyšších 3,911 miliardy korun z předchozích 2,942 miliardy korun. Do vyšší tvorby zisku se promítly oproti očekáváním přetrvávající příznivé ceny dřeva na trhu a také úspory podniku. Za celý loňský rok LČR vykázaly auditovaný čistý zisk 3,99 miliardy Kč po 4,4 miliardy Kč v roce 2012.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down