08.10.2004 | 02:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Termín splatnosti splátek finančních výpomocí se blíží

Příjemcům návratných finančních výpomocí - bezúročných půjček, poskytovaných v letech 1991 až 1995 včetně se blíží termín splatnosti splátek ke dni 30. listopadu 2004, upozornil mluvčí ministerstva zemědělství Martin Severa.

Ministerstvo vyzývá ty příjemce uvedených návratných výpomocí, kteří mají nárok na získání bonifikace a kterým zbývá doplatit pouze část splátky k získání této bonifikace, aby tuto část doplatili co nejdříve a požádali o přiznání bonifikace v předstihu, aby mohl být podepsán potřebný dodatek ke smlouvě do vypršení termínu splátky, tedy do 30. listopadu. Žadatelé o přiznání bonifikace, jejichž žádost bude vyřízena kladně a kteří podepíší dodatek ke smlouvě do letošního 30. listopadu, nemusí již uhradit stanovený dvouprocentní úrok, upozornil mluvčí.
Smluv o poskytnutí návratných finančních výpomocí, u kterých ještě nejsou vypořádány splátky nebo nemají bonifikaci přiznanou dodatkem, je asi 1300 z celkového počtu zhruba 7600 uzavřených smluv. Výše splátek zbývajících k úhradě činí přibližně 2,4 mld Kč z celkově poskytnutých 7,3 miliardy korun, sdělil Severa.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down