02.02.2021 | 01:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Termín veletrhu Salima se posouvá na červen

Potravinářský veletrh Salima, který se měl původně uskutečnit loni v dubnu, znovu mění svůj termín. Veletrhy Brno oznámily jeho nový termín - měl by být letos od 28. června do 30. června. Spolu se Salimou se posouvají i související veletrhy Salima Technology, MBK, G+H, Vinex a Embaxprint.

Salima tak mění svůj termín už potřetí. Původně ji z loňského dubna pořadatelé kvůli první vlně pandemie posunuli na listopad, znovu pak z listopadu na letošní květen. Nyní se termín posouvá pouze o měsíc, tedy na konec června. "Věříme, že v polovině roku dojde zásluhou očkování k normalizaci situace alespoň tak, aby bylo umožněno konání odborných obchodních veletrhů, jakými komplex veletrhů Salima a veletrhu EmbaxPrint jsou. Nejedná se o akci pro širokou veřejnost, ale úzkou odbornou cílovou skupinu. Snažíme se, aby matice PES umožňovala konání takovýchto akcí i v případě, že nedojde k celkovému uvolnění," uvedl generální ředitel Veletrhů Brno Jiří Kuliš. Salimu obvykle navštěvuje okolo 20 000 lidí. Posledním větším veletrhem, který se pouze s mírnými omezeními na brněnském výstavišti uskutečnil, byl loňský Motosalon. Přeložena byla většina loňských veletrhů, z těch největších například TechAgro nebo Mezinárodní strojírenský veletrh. Společnost Veletrhy Brno se snaží krizi čelit omezováním výdajů, prodejem zbytných budov i propouštěním. V prosinci vedení firmy uvedlo, že očekává za rok 2020 ztrátu ve výši 250 až 280 milionů korun.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down