20.01.2005 | 10:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Termíny pro sčítání zvěře na Vysočině jsou stanoveny

Ke sčítání zvěře na území kraje Vysočina stanovil Krajský úřad kraje Vysočina, odbor lesního a vodního hospodářství a zemědělství, pro uživatele honiteb dny 5. a 19. února. Informoval o tom zástupce ředitele tohoto úřadu Miroslav Březina.

Podle zákona o myslivosti jsou uživatelé honiteb povinni provést každoročně, v termínu stanoveném orgánem státní správy myslivosti krajského úřadu, sčítání zvěře v honitbě a do pěti dnů výsledek písemně oznámit příslušnému orgánu státní správy myslivosti obecního úřadu obce s rozšířenou působností, připomněl Březina.
Důvodem je každoroční povinnost uživatele honitby vypracovat na základě objektivně zjištěných podkladů plán mysliveckého hospodaření. Plán vychází z posouzení celkového stavu ekosystému, výsledků porovnání kontrolních a srovnávacích ploch, dále pak z výše škod na zemědělských a lesních porostech způsobených v uplynulém období, ze stanovení minimálních a normovaných stavů zvěře, poměru pohlaví a koeficientů očekávané produkce, ale především z výsledků sčítání zvěře.
„Počínaje letošním rokem je vypracování plánu upraveno vyhláškou Ministerstva zemědělství č. 553/2004 Sb., o podmínkách, vzoru a bližších pokynech vypracování plánu mysliveckého hospodaření v honitbě, kterou se provádí některá ustanovení zákona o myslivosti“, řekl Ing. Petr Bureš, vedoucí odboru lesního a vodního hospodářství a zemědělství.
Sčítání má právo se účastnit jednak držitel honitby, ve které se sčítání provádí, a dále držitelé honiteb sousedních a vyjádřit se orgánu státní správy myslivosti k jeho výsledkům.
Pokud některý držitel honitby nebude souhlasit s výsledkem provedeného sčítání a oznámí to písemně orgánu státní správy myslivosti obecního úřadu obce s rozšířenou působností nejpozději do jednoho týdne ode dne provedeného sčítání, nařídí tento orgán nové konečné sčítání, sdělil Březina.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down