04.06.2007 | 01:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Tesco stáhlo z prodeje špatně značené čokolády z Polska

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zahájila správní řízení se společností Tesco Stores ČR, která ve své obchodní síti prodávala klamavě označenou čokoládu od polského výrobce. Obchodní řetězec musel z prodejen stáhnout celkem 4446 kusů čokolád. Uvedl to mluvčí SZPI Ivo Klemeš

Na špatně označenou čokoládu přišla SZPI během náhodné kontroly obchodu Tesco v Soukenické ulici v Liberci. Laboratorní rozbory mléčné čokolády neodpovídaly požadavkům stanovenými právními předpisy. "Vzorek obsahoval jen 16,8 procenta kakaové sušiny, minimální předepsané množství je přitom 25 procent, a na obalu deklaroval výrobce dokonce obsah 30 procent. Na druhé straně čokoláda obsahovala 11,3 procenta rostlinného tuku jiného než kakaového, u kterého je povolené maximální množství pouze pět procent," řekl Klemeš. Mezi rostlinné tuky povolené dávat do čokoládových výrobků patří například palmový olej, bornejský tuk, bambucký tuk nebo olej z jader manga.
Čokoládu s minimální trvanlivostí do konce února 2008 vyrobila pro Tesco Stores ČR polská firma ZWC Millano K. Kotas. Obchodní řetězec dovezl do České republiky celkem 36 000 kusů této čokolády, což představuje váhu přes 3,5 tuny.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down