16.01.2013 | 04:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Tesco stahuje hamburgery

Hamburgery s příměsí koňského masa, které bylo označeno jako hovězí, se prodávaly i v Česku. Obchodní řetězec Tesco je stáhl z prodeje a nabízí vrácení peněz. Podezřelé výrobky byly zjištěny v supermarketech v Irsku a Británii, napsala agentura DPA.

Česká pobočka řetězce Tesco uvedla, že přestože podle odborníků nepředstavují tyto výrobky žádné zdravotní riziko, ukončí jejich prodej. "Rozhodli jsme se je preventivně stáhnout z prodeje a nabídnout zákazníkům možnost vrácení peněz. Pokud mají doma tento výrobek a nemají k němu důvěru, stačí kontaktovat pult služeb zákazníkům v jakémkoliv našem obchodě," řekl mluvčí obchodů Tesco Jan W. Dvořák.
Hovězí hamburgery v irském a britském Tesku obsahovaly až 29 procent koňského masa. Konina byla odhalena také v hamburgerech diskontních řetězců Aldi a Lidl a v supermarketech Iceland a Dunnes Stores, uvedla irská potravinářská inspekce (FSAI). Podle ní jsou hamburgery zdravotně nezávadné. Supermarkety na Britských ostrovech oznámily, že výrobky stáhnou z prodeje.
Vzorky byly na Britských ostrovech odebrány zhruba před dvěma měsíci. Z celkových 27 zkoumaných hamburgerů jich deset obsahovalo koňské maso a 23 vepřové. FSAI tvrdí, že maso pocházelo ze dvou irských zdrojů a z jednoho britského v anglickém hrabství Yorkshire.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down