26.11.2004 | 03:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Těstoviny od výrobce Adriana jdou na odbyt

Olomoucké společnosti Adriana se na trhu s těstovinami letos daří. V porovnání s loňským rokem firma zvýšila produkci zhruba o čtvrtinu a až o polovinu očekává zvýšení exportu. Pomohlo jí otevření trhů po vstupu do Evropské unie. Začali vyvážet do Polska a Maďarska. Největší zájem je o špagety, vrtulky, kolínka a nudle, uvedl obchodní manažer pro export a jednatel Zbyněk Navrátil.

Vloni vyvezl výrobce těstovin Adriana zhruba 9000 tun, letos šlo prozatím na export kolem 12 000 tun těstovin. Jen do Polska a Maďarska se vyvezlo 5000 tun svých výrobků. Za rok vyrobí celkem kolem 25 000 tun těstovin.
Podle Navrátila čeští výrobci musí čelit konkurenci italských těstovin. To se jim daří vzhledem k menší vzdálenosti, takže nabízejí odběratelům v sousedních zemích nižší ceny a stejnou kvalitu. Na firmu se obrací stále více nadnárodních obchodních řetězců, uvedl Navrátil.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down