Po Praze a Jihlavě začíná testy na ptačí chřipku ode dneška provádět také Státní veterinární ústav v Olomouci. O rozšíření pracovišť oprávněných testovat ptačí chřipku rozhodla Státní veterinární správa, aby se zvýšila operativnost vyšetření uhynulých ptáků. V Olomouci se budou zkoumat vzorky ze severní, střední a částečně jižní Moravy.
V případě, že by veterináři narazili na pozitivní vzorek, pošlou jej kvůli ověření do Národní referenční laboratoře. Odtud by zřejmě ještě putoval do laboratoře v britském Weybridge, což se předpokládá u labutě nalezené u Hluboké nad Vltavou, u níž se zatím prokázalo nakažení virem H5 a další testy do středy mají ukázat přítomnost vysoce patogenního viru H5N1. Ústřední ředitel Státní veterinární správy Milan Malena předpokládá, že by tomu tak mohlo být.