03.02.2005 | 12:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Testy prokázaly sedmnáctý případ BSE

Kontrolní test, který provedli v Národní referenční laboratoři pro diagnostiku BSE ve Státním veterinárním ústavu Jihlava, potvrdil sedmnáctý případ výskytu bovinní spongiformní encefalopatie (BSE), sdělil mluvčí Státní veterinární správy Josef Duben.

Kráva, u níž byla potvrzena BSE, se narodila 24. září 2000 a pocházela ze Zemědělského družstva Hodice, okresu Jihlava. Pro chovatele to znamená obdobný postup jako u předchozích případů – do doby než budou utraceny a vyšetřeny všechny vrstevnice, jejichž počet bude v tomto případě kolem tří set - zákaz obchodování se zvířaty a export.
Chovatelům přísluší v souladu s ustanovením veterinárního zákona plná náhrada za zvířata, o která v souvislosti s BSE přijdou. Jestliže je chovatel navíc pojištěn, přísluší mu ještě částka vyplývající z plnění pojistné smlouvy, připomněl Duben.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down