Tisíc kontrol alkoholu za víkend

Za prodloužený víkend provedli celníci více než tisíc kontrol alkoholu. Od počátku kauzy s otráveným alkoholem to bylo celkem 25 tisíc kontrol. Řekl to šéf Generálního ředitelství cel Pavel Novotný v rádiu Impuls. Celní správa má na kontroly nasazeno 200 až 300 pracovníků. Kontroly v restauracích provádějí také hygienici a potravinářská inspekce.

Celníci podle Novotného do dnešního dne přijali objednávky na více než 28 milionů kusů nových kolků, oprávněným osobám, tedy výrobcům likérů, jich vydali 16 milionů kusů. Nové kolky jsou určené pro nově vyrobený alkohol poté, co vláda zmírnila omezení jeho prodeje.
Novotný dnes také upozornil, že není v silách celní správy zlikvidovat alkohol, který byl vyroben letos a nebude možné dohledat jeho původ. Jedna z variant, o které se podle něj uvažuje, je přeměna na technický líh. Ministr financí Miroslav Kalousek v neděli odhadl, že z alkoholu, který je nyní ve skladech a obchodníci pro něj musí od čtvrtka do 60 dní získat potřebné „rodné listy“, budou zlikvidovány až čtyři miliony litrů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *