26.05.2000 | 02:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Titul „Chléb roku 2000“ patří žďárské firmě Enpeka

Titul "Chléb roku 2000" získala ve čtvrtek večer v Pardubicích na závěr 6. ročníku Dnů chleba společnost Enpeka ze Žďáru nad Sázavou. Dnes o tom informoval generální sekretář Podnikatelského svazu pekařů a cukrářů v ČR Stanislav Musil. Soutěže, ve které odborníci hodnotili zejména objem, tvar, kvalitu kůrky a střídy, vůni a chuť chleba, se zúčastnilo 37 pekařských firem z celé republiky.

Odborná porota určila také vítěze soutěže o pekařskou mouku roku, do které se přihlásilo 13 mlýnů. V kategorii mouka hladká žitná tmavá zvítězila akciová společnost Bratři Zátkové Březí nad Vltavou, v kategorii mouka hladká pšeničná světlá akciová společnost Unimon Litoměřice.
V soutěži uměleckých výrobků z pekařského těsta získal první cenu Miroslav Pelikán ze společnosti Pekast České Budějovice za svůj model historické pekárny. Letošních pardubických Dnů chleba se zúčastnilo celkem 39 pekárenských firem,výrobců pekařských surovin a strojů. Hlavními pořadateli akce byly Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů a Střední průmyslová škola potravinářské technologie v Pardubicích.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down