06.06.2011 | 11:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Titul Chutná hezky Jihočesky má majitele

Čtyřiadvacet výrobků v Českých Budějovicích ocenila jedenáctičlenná porota titulem Chutná hezky. Jihočesky. O tuto hodnost v soutěži celkem usilovalo 145 produktů z regionu, řekla za organizátory ředitelka jihočeské agrární komory Hana Hricová.

Pořadatelé výsledky vyhlásili v pivovarské zahradě na českobudějovickém výstavišti v rámci dvoudenních Slavností piva. Ocenění získaly výrobky od alkoholických nápojů, přes rybí speciality až po mlékárenské produkty. V každé z osmi kategorií získaly titul vždy tři výrobky.
Porotci museli například ochutnat více než čtyř desítek pekařských a také masných produktů. Zkoumali chuť různých kořalek, hotových salátů, mléčných výrobků a hotových jídel. Letošní novinkou mezi produkty byl například konopný čaj a také balená pramenitá voda s přidanou esencí, která by měla pozitivně působit na organismus.
Letos se do soutěže přihlásilo deset nových producentů regionálních potravin. Jde například o farmáře zaměřené na produkci mléka, kteří k této činnosti přidali i výrobu mléčných výrobků, poznamenala Hricová. Výrobci získávají ocenění na neurčito. "Jen v případě, že by změnili používané suroviny, postup výroby nebo třeba obal, pak by nám to museli nahlásit a značky se zříci nebo se o ni znovu ucházet," řekla Hricová.
Noví držitelé značky Chutná hezky. Jihočesky. mají možnost umístit oceněné zboží do jednoho obchodního řetězce. Propagovat se budou i na mobilním farmářském trhu, s nímž organizátoři objedou všechna jihočeská okresní města.
Soutěž se letos konala popáté a podle Hricové už předchozí čtyři ročníky potvrdily, že obyvatelé kraje mají zájem o regionální potraviny. Oceněným výrobcům se v řadě případů několikanásobně zvedl odbyt produktů.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down