Titul šampiona soutěže Vinex získalo potřetí v řadě Vinařství Štěpán Maňák

Potřetí v řadě získalo titul šampiona mezinárodní vinařské soutěže Vinex Vinařství Štěpán Maňák z Žádovic na Kyjovsku. Letos s bílým vínem Sauvignon 2021 výběr z hroznů. Soutěže se zúčastnilo 867 vín od 158 vinařství z osmi zemí světa. O výsledcích pořadatelé informovali v tiskové zprávě, hodnocení se uskutečnilo v úterý a ve středu v Národním vinařském centru ve Valticích.

Vinařství Štěpán Maňák získalo loni titul šampiona Vinexu za červený Merlot Barrique, o rok dříve pak se Sauvignonem pozdní sběr. "Letošní šampion je tak jeho mladším sourozencem. Milovníci vína se opět můžou těšit na svěží a šťavnaté víno zelenkavé barvy s vůní angreštu, josty a listu černého rybízu," popsal majitel vinařství Štěpán Maňák.
Mezi soutěžními vzorky bylo nejvíc vín z Česka, následovalo Maďarsko s 58 víny, Slovensko s 37 víny a Rakousko s 22 víny. Zastoupena ale byla na soutěži i vína z Itálie, Moldávie, Německa a Francie.
Cenu za nejlepší kolekci vín získalo Rodinné vinařství Janoušek z Rakvic na Břeclavsku, tituly vítězů jednotlivých kategorií získala tuzemská vína.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down