15.06.2000 | 12:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Tlustý odmítá, aby ztráty za sucho kryly státní dluhopisy

Sahat do deficitu, čili získat peníze na kompenzaci škod způsobených suchem například vydáním nových státních dluhopisů, odmítá předseda rozpočtového výboru sněmovny Vlastimil Tlustý. "Doufám že parlament by takový návrh vlády nepodpořil," uvedl.

"V dobách našich kritizovaných vlád se každý rozpočtový rok začínal s několikamiliardovou rozpočtovou rezervou a ta se vytvářela právě proto, že se v každém roce stane něco nepředvídaného, a k tomu je potřeba operační prostor. Pokud si tato vláda takový operační prostor sama nevytvořila, tak jí nezbývá nic jiného, než provádět přesuny mezi kapitolami, to znamená musí hledat nové prostředky mezi starými prostředky a provádět opravy, ke kterým je zákonem zmocněna. Zákon o státním rozpočtu jí to umožňuje. Pokud ale vláda udělá to, co vždycky, to znamená přijde s návrhem na vydání nových státních dluhopisů, doufám, že to parlament nepodpoří,"prohlásil Tlustý. Zpochybnil také objektivnost šetření škod. "Je obtížné přesně rozlišit mezi těmi zemědělci, kteří byli skutečně postiženi a mezi těmi, kteří se pokouší situace využít," vysvětlil.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down