Tomanovými prioritami budou voda v krajině a kůrovec

Prioritami nového ministra zemědělství Miroslava Tomana budou udržení vody v krajině a lesy ničené kůrovcem. Chce také zesílit vyjednávání o evropských dotacích pro příští programové období po roce 2020. Z bývalého náměstka ministerstva a současného ředitele ministerského odboru zahraničně obchodní spolupráce Jiřího Šíra chce udělat hlavního vyjednávače právě s evropskými orgány. Toman to řekl při uvedení do funkce.

Toman uvedl, že má drobné výtky k fungování některých lidí na ministerstvu. Předtím, než teoretické personální změny ohlásí, je chce říci úředníkům. Na ministerstvu působí politický náměstek za ČSSD Pavel Veselý, podle premiéra Andreje Babiše neplánuje hnutí ANO posílat na ministerstvo svého zástupce. "Hnutí ANO nemá na resortu zemědělství žádného nominanta, ani politického ani odborného. Nepotřebuji sem nikoho posílat, aby dohlížel na pana ministra," dodal premiér Andrej Babiš. Podle Tomana nedojde pod jeho vedením k revoluci, pouze ke zjednodušení.
Babiš po Tomanovi a ministrovi životního prostředí Richardu Brabcovi bude chtít, aby společně vytvořili "projekt" na zadržení vody v krajině, spolupracovat také budou právě na řešení kůrovcové kalamity. Jako další prioritu uvedl nový ministr potravinářství. Toman přišel na ministerstvo z čela Potravinářské komory ČR, kde má nyní pozastavený výkon prezidentské funkce.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down