18.07.2008 | 12:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

TOP Zemědělského svazu

Soutěž TOP Zemědělského svazu ČR (ZS) za rok 2007 má již své vítěze. Nejlepší zemědělské podniky za loňský rok byly vyhlášeny na společném zasedání výboru a kontrolní komise ZS ve Větrném Jeníkově.

(fia) – „Tato soutěž je krokem k hodnocení a porovnání konkurenceschopnosti a umožňuje každoročně objektivně oceňovat členy svazu,“ konstatoval místopředseda ZS Zdeněk Houška s tím, že vedle výkonu a hospodářského výsledku vztaženého na pracovníka byl kladen důraz i na kritérium přidané hodnoty. „Tato soutěž plní velmi dobře svůj cíl, a to vyhledávat co nejlepší podniky, “ uvedl.
Jednotlivé podniky se opět vyhodnocovaly v kategoriích podle výrobních oblastí. V kukuřičné a řepařské výrobní oblasti zvítězilo Zemědělské družstvo Bořetice z Břeclavska, které se stalo také celkovým vítězem soutěže. V průměru let 2005 až 2007 vykázalo 1946 tisíc korun výkonu na pracovníka, 507 tisíc korun přidané hodnoty a 155 tisíc korun činil hospodářský výsledek na pracovníka. Za ním následovala Zemědělská společnost Pobečví z Rokytnice na Přerovsku a jako třetí se umístilo Agro-družstvo Morava Kojetín. V rámci bramborářské výrobní oblasti zvítězil podnik Lupofyt Chrášťany z Rakovnicka, který měl v průměru let 2005 až 2007 výkon na pracovníka 2260 tisíc korun a 493 koruny tvořila přidaná hodnota, hospodářský výsledek činil 166 koruny na pracovníka. Za chrášťanskou společností následovalo Agrodružstvo Vyšetice z Pravonína na Benešovsku a Zemědělské družstvo Dolní Újezd z Litomyšle.
V bramborářsko-ovesné a horské oblasti byly vyhodnoceny čtyři nejlepší podniky. Jako první to byla a.s. ZERAS Radostín nad Oslavou, která vykázala v průměru let 2005 až 2007 výkony 1308 tisíc korun, přidanou hodnotu 566 tisíc korun a výsledek hospodaření 189 tisíc korun. Druhé místo obsadilo Zemědělské družstvo vlastníků Štichovice a o třetí místo se podělily Zemědělské obchodní družstvo Mrákov z Domažlicka a Zemědělská akciová společnost Koloveč.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down