04.12.2017 | 06:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Třeboňský pivovar zvýšil zisk o 71 procent na 6,2 milionu korun

Třeboňský pivovar Regent zvýšil loni meziročně zisk před zdaněním o 71 procent na 6,28 milionu korun. Tržby z prodeje výrobků a služeb stouply o sedm procent na 96,3 milionu Kč. Vyplývá to z výroční zprávy ve Sbírce listin. Pivovar patří akciové společnosti Bohemia Regent, která je součástí skupiny Stasek. Provozní zisk společnosti vzrostl loni meziročně o 48 procent na 7,36 milionu korun. Zisk z roku 2015 převedla firma na účet nerozděleného zisku minulých let, použije ho na financování dalšího rozvoje.

"Převážná část výnosů společnosti za rok 2016 je soustředěna na tuzemský trh - obchodní řetězce Kaufland, Tesco, dále tuzemské firmy jako Jednota, Coop, Flop a hlavně dodávky do distribučních skladů," uvedl ve výroční zprávě předseda představenstva Ferdinand Stasek, který je od roku 2016 stoprocentním vlastníkem akciové společnosti Bohemia Regent.

Firma měla loni 28 zaměstnanců. V loňském roce dělala stavební úpravy v pivnici, koupila také linku na stáčení lahví. Na letošní rok plánoval pivovar vyšší výstav a dokončení skladové haly. Tereza Potužáková, která má v Regentu na starosti zahraniční obchod, řekla, že výstav se dlouhodobě pohybuje mezi 80 a 100 tisíci hektolitrů.

Pivovar nejvíce vyváží do Itálie, Polska a Velké Británie, dále do dalších evropských zemí, do Číny, Ruska, USA a Vietnamu. Nabízí 12 druhů piv včetně speciálů jako třináctistupňový Petr Vok, čtrnáctistupňový Prezident či šestnáctistupňový Kníže s obsahem alkoholu 7,2 procenta. Pivo Petra Voka vyhrálo letos v kategorii Polotmavé pivo na Žateckých slavnostech.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down