Třeboňský Regent zdraží sudové pivo, chystá nové druhy nealko piv

Třeboňský pivovar Regent měl loni výstav téměř 73 000 hektolitrů, meziročně o necelých sedm procent nižší. V květnu po zhruba čtyřech letech zdraží sudové pivo, v průměru o korunu za půllitr. Letos chce připravit nové druhy nealko piv. Uvedl to sládek Jaromír Čeleda. Pivovar patří akciové společnosti Bohemia Regent ze skupiny Stasek.

Pivovar řeší i potíže související s opatřeními kolem nového typu koronaviru. Do Itálie vyváží ročně necelých 2000 hektolitrů. Má tam dva odběratele, v Turíně a Římě. Do Turína dovezl nedávno velkou dodávku, odpadla ale zásilka určená na jeden tamní festival. "Aktuální dopad je, že nebude zásobený náš odběratel v Římě. Itálie je významný trh, protože odběratelé jsou dlouhodobí a větší část je sudové pivo," řekl Čeleda.
Tržby pivovaru loni meziročně klesly o 3,7 milionu na 96,2 milionu Kč. Nižší výstav ovlivnilo rozhodnutí pivovaru, že nedodá pivo do dvou velkých obchodních řetězců. "Netlačili jsme se tam, kde se nám cena nezdála. Ale sudové pivo v tuzemsku i export byly plus minus stejné," řekl sládek.
Převážnou část výnosů tvoří český trh, dodávky obchodním řetězcům. Zásadní jsou podle Čeledy malé řetězce v jižních Čechách, na Vysočině a částečně na jižní Moravě, těm pivovar dodávky nesnížil.
Letos chce Regent nabídnout nová nealko piva. "Lidé hledají méně alkoholové varianty a nealkoholové, zejména v létě. Mám teď v plánu udělat prototypy malinové limonády, s přídavkem vinného moštu. A pokukuji po slabším pivu než desítka, pro cyklisty do veder: vím, že sám nemám chuť dát si jedenáctku, dvanáctku někde na čepu, když jedu ve vedru na kole," řekl sládek. Regent již nabízí například nealko s citronovou příchutí.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down