Třeboňským producentům ryb loni klesl zisk o čtvrtinu

Holding Rybářství Třeboň měl za poslední obchodní rok od října 2016 do září 2017 konsolidovaný provozní zisk 49,4 milionu korun, meziročně nižší o necelých 26 procent. Konsolidovaný zisk po zdanění klesl o 27 procent na 38,4 milionu Kč. Čistý obrat činil 342,2 milionu, meziročně poklesl o devět procent. V nynějším obchodním roce firma předpokládá, že vyprodukuje 3200 tun tržních ryb. Vyplývá to z výroční zprávy holdingu zveřejněné ve Sbírce listin.

Holding tvoří společnosti Rybářství Třeboň, firma Fish Market, která ryby zpracovává a prodává, a firma Kolter sídlící na Slovensku, zaměřená na prodej ryb. Holding měl 146 zaměstnanců, z toho 105 v Rybářství Třeboň. Tržby z prodeje zboží, výrobků a služeb klesly holdingu meziročně o devět procent na 308,5 milionu Kč. Aktiva mají hodnotu miliardy korun.

Akciová společnost Rybářství Třeboň prodala v minulém obchodním roce 3246 tržních ryb, za jejich prodej utržila 139,7 milionu Kč, meziročně o necelé procento víc. Čistý obrat vzrostl o tři procenta na 182,1 milionu. V aktuálním obchodním roce čeká společnost čistý obrat 168,4 milionu. Vyplývá to z výroční zprávy firmy.

V minulém obchodním roce klesl zisk po zdanění o šest procent na 20,7 milionu. Předseda představenstva Rybářství Třeboň Josef Malecha ve zprávě uvedl, že zisk klesl zejména kvůli zvýšení osobních nákladů a kvůli mírnému nárůstu nákladů u spotřeby krmiv a na některé služby.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *