26.02.2018 | 06:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Třeboňští rybáři vylovili díky mírnější zimě první rybníky

Třeboňští rybáři vylovili díky mírnější zimě první rybníky. Jarní výlovy chtějí zahájit v polovině března. Řekl to Josef Malecha, předseda představenstva Rybářství Třeboň. Rozmrazovače v této firmě ani v dalších jihočeských rybářstvích zatím příliš používat nemuseli, tento týden, kdy se čekají velké mrazy, ale možná techniku na provzdušnění rybníků nasadí.

Hlavně o komorové rybníky pečuje v mrazech Rybářství Třeboň. V nich tráví zimu mladé ryby, které budou rybáři lovit většinou na jaře. Třeboňští rybáři mají asi 170 komorových rybníků. Provzdušňovací techniku nasadili jen minimálně. Již se připravují na jarní výlovy, v první polovině března by chtěli začít lovit rybníky s tržní rybou.

"V zimním období se nám dokonce podařilo vylovit několik rybníků s tržní rybou, trošku se nám to jarní lovení posunulo do toho zimního. To, že rybníky nemají ledový příkrov, má vliv na rybožravé predátory, kormorány, což je nepříjemné, ale že by to bylo dramatické, to říct nemůžu. Očekáváme, že intenzivní tah kormoránů přijde spíš na jaře," řekl Malecha.

Asi na 15 rybnících nasadilo rozmrazovače Rybářství Nové Hrady, které se stará o 330 rybníků, z toho je 150 komorových. Ve většině z nich je kyslíku dost. Provzdušňovače dosud nenasadili rybáři ze společnosti Blatenská ryba. S jarními výlovy začnou kolem 20. března. Komorových rybníků, kde přezimují ryby, mají kolem stovky.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down