26.04.2006 | 09:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Trend vytápění biomasou pomáhá zvýšit odbyt kotlů

Spalování biomasy se v posledních letech podle odborníků začíná prosazovat hlavně díky šetrnosti vůči životnímu prostředí. Trend vytápění biomasou zachytil závod topenářské techniky Viadrus ze společnosti ŽDB. Úspěšně proráží na zahraničních trzích. Podle ředitele společnosti Romana Boczeka letos vyvezou asi šest set kotlů, což je více než dvojnásobek loňského exportu.

Důvodem nárůstu prodeje je také zvyšování cen plynu na celém světě, míní ředitel. Na export loni z Bohumína směřovalo přes 83 procent produkce kotlů na biomasu. K největším odběratelům patří zákazníci z Francie a Lotyšska, prodej také sílí v Dánsku, Belgii a Litvě.
Ve Francii přispěl k odbytu kotlů vloni zahájený projekt na podporu prodeje kotlů na biomasu. Při koupi těchto kotlů se v jeho rámci poskytují občanům i firmám daňové úlevy. Topení biomasou je podle odborníků pohodlné zhruba jako topením plynem, zejména je ale levnější a proti ostatním způsobům topení i šetrnější k přírodě.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
Memory: 10MB (2% of 500MB)