24.11.2004 | 03:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Třetina tržních ryb z Rybářství Velké Meziříčí se vyveze

Rybářství Velké Meziříčí letos podobně jako loni vyprodukuje 560 tun tržních ryb. Z 250 tun na podzim vylovených ryb, zejména kaprů, vyveze asi třetinu převážně do Německa. Je to zhruba o dvě procenta více než vloni. Kromě kaprů půjde na export i většina z deseti tun vylovených línů, štik, candátů, síhů a dravců, sdělil ředitel firmy Emanuel Míšek.

Podle Míška byl letos přírůstek trochu nižší, protože bylo chladnější léto. Tržní ryby se chovají ale tři až čtyři roky, a tak méně příznivá sezóna se neprojevila tak výrazně. Během podzimu rybáři vylovili 80 ze 160 rybníků, na nichž hospodaří.
Podnik se také specializuje na produkci pstruhů, letos jich na trh dodá asi dvě stovky tun. Většina z nich končí ve zpracovnách ryb a následně v supermarketech. Pstruh je podle ředitele nejprodávanější sladkovodní rybou v Evropě. Podotkl, že jeho produkce se ale stává složitou pod tlakem levných dovozů. Pstruzi se do Česka dovážejí z Polska, Itálie, Dánska nebo Turecka.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down