21.07.2010 | 11:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Trhy s jednotnými stánky

Farmářské trhy v centru Prahy by se měly konat pod jednotnými stánky. Praha 2 připravila návrh prodejních míst, které by se mohly stát vzorem pro ostatní centrální městské části v případě pořádání trhů se zemědělskými výdobytky. Multifunkční stánky by ve složeném stavu tvořily lavičky. Uvedl to tajemník úřadu Prahy 2 Michal Kopecký.

Farmářské trhy se v metropoli staly hitem posledních měsíců. Zájem o ně roste nejen mezi prodejci, kteří tak dostávají lépe zaplaceno, ale také mezi Pražany. Konají se například na dejvickém Vítězném náměstí, Kubánském náměstí, v Holešovické tržnici, Klánovicích nebo Dolních Počernicích. "Ani naší městské části neušla vzrůstající popularita farmářských trhů," řekl Kopecký. Na území Prahy 2 se dosud konají na náplavce Rašínova nábřeží. Vedení radnice se nyní rozhodlo najít pro prodejce nejpříhodnější místo. Jako nejvhodnější nakonec posoudila Tylovo náměstí, kde se trhy v minulosti konaly. Nyní připravuje jeho rekonstrukci, která by měla stát podle odhadů asi 20 milionů korun. Součástí opravy bude předláždění celé plochy, vybudování podzemních kontejnerů na odpad, ale také vytvoření prodejních míst pro farmáře.
Oblast ale leží v památkově chráněné oblasti. "Musíme splnit přísnější kritéria," uvedl Kopecký. Radnice proto připravila návrh stánků, které bude možné v době konání trhů lehce smontovat, jinak jejich základ bude sloužit jako lavička. Radnice chce, aby jejich podoba byla v budoucnu závazná i pro další čtvrtě v historickém centru Prahy. Podle Kopeckého byl nápad konzultován se zástupci radnice Prahy 1 a 3, kterým se zamlouval. 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down